Naujienos

Vyrų Hard grupės nugalėtoju tapo Skirmantas Jutkonis

2021 m. balandžio 10 - 11 dienomis įvyko tęstinio turnyro, vyrų Hard grupės finaliniai susitikimai. Turnyro nugalėtoju tapo Skirmantas Jutkonis, antrą vietą iškovojo Vitalijus Gerbutavičius, trečią - Giedrius Gairionis.

Turnyro reguliarus sezonas, kuris startavo 2020 m. spalio mėnesį, pasižymėjo išskirtine dalyvių gausa. 27 teniso entuziastai įnirtingai aiškinosi savo pajėgumo lygį žaisdami į bendrą „lentelę“. Iš viso buvo sužaista 259 mačai. Pagrindinis tikslas buvo patekti į finalinį TOP 16 etapą ir užimti kuo geresnę poziciją bei išvengti stipraus konkurento jau pirmame finalinio turnyro etape. Su šia užduotimi geriausiai susitvarkė D. Ivanauskas (20 pergalių/ 3 pralaimėjimai), V. Gerbutavičius (19/3) bei A. Geraščenko (18/2). Verta paminėti ir A. Lužio paskutinių dienų spurtą (2 mačai per dieną), kuris jam garantavo 8 vietą bendroje įskaitoje.

Finalinis etapas prasidėjo dvejomis išskirtinėmis dvikovomis. Iš pradžių S. Jutkonis (bendroje įskaitoje 12 vieta) įnirtingoje dvikoje įveikė S. Vilimo (5) mestą iššūkį (7/6, 6:4), kuris vėliau užtikrintai laimėjo likusias tris dvikovas ir pelnytai iškovojo „paguodos“ taure (9 vieta). Vėliau V. Gerbutavičius tik po dviejų valandų atkaklios kovos įveikė D. Žadeikį rezultatu 6/3, 6/7, 10/4, patekusį į finalinį turnyrą tik dėl aukščiau reitinguotų žaidėjų sveikatos problemų.

V. Gerbutavičius sėkmingai nužygiavo iki finalo, ketvirtfinalyje įveikęs „chirurginius“ įgūdžius praradusį O. Deduchovą (6/1, 6/2), o pusfinalyje - A. Geraščenko (2/6, 6/3, 10/6), ant kurio pečių gulėjo ir viso turnyro organizaciniai klausimai.

Reguliaraus sezono nugalėtojas, D. Ivanauskas, su turnyro nugalėtojo ambicijomis turėjo atsisveikint jau ketvirtfinalyje kapituliuojant prieš G. Gairionio paruoštus spąstus (1/6, 3/6). Pastarasis vis dėlto pusfinalyje nerado priešnuodžių S. Jutkonio paruoštam taktiniam planui (2/6, 1/6), tačiau iškovojo garbingą trečią vietą, mažajame finale įveikęs A. Geraščenko (6/1, 6/3). Pasiaukojančiu žaidimu pasižymintis D. Ivanauskas tenkinosi 6-ta finalinio etapo vieta, paskutinėje dienos dvikovoje pralaimėjęs „maratoną“ O. Deduchovui (6/7, 7/6, 7/10).

Turnyro favoritu laikytas S. Jutkonis, nepaisant pirmoje dvikovoje iškilusių sunkumų, savo rolę pateisino ketvirtfinalyje įveikęs J. Pakalniškio atakas (6/3, 6/4), pusfinalyje – G. Gairionį (6:2/6/1), bei finale – nepatogų žaidimo stilių propaguojantį V. Gerbutavičių (6/3, 6/2).

Gerą sportinę formą vėl demonstruojančiam S. Jutkoniui kol kas taktiniame lygmenyje lygiaverčių priešininkų neatsirado. Tačiau tokio turnyro dėka augantis dalyvių meistriškumas ateityje neabejotinai pateiks savų „siurprizų“.